2003 - 2015: Restart mezinárodní scény

2003

Poprvé v historii MS/ME není šampionát mezinárodní federací uspořádán.

2004

Na druhém v ČR konaném mistrovství světa mužů (Prostějov) reprezentace získala titul ve dvojících. Základna čítá 8 002 členů v 385 oddílech.

2005

Reprezentace ČR se účastní ME mužů v Rumunsku (Oradea), kde získává jeden titul (jednotlivci).

2006 

Reprezentace ČR se účastní MS mužů v Rumunsku (Oradea), kde získává jeden titul (křížové dvojice. Poprvé ČR (Opava) hostí juniorské a ženské mistrovství světa, česká juniorská reprezentace získává premiérově všechny tři tituly (jednotlivci, dvojice, trojice), ženy mají dva (jednotlivci, trojice). ČR byla také pořadatelem světového poháru mužů (Prostějov). V Praze se odehrálo mezistátní utkání ČR - SR.

2007 

Reprezentace ČR se účastní ME mužů na Slovensku (Trenčín), kde získává jeden ze čtyř titulů (dvojice). ČR byla pořadatelem světového poháru mužů (Nymburk). Mezistátní utkání ČR - SR. 

2008

Třetí v ČR konané mistrovství světa mužů (Nymburk), reprezentace získává dva ze čtyř titulů (dvojice, křížové dvojice). V ČR se koná i MS juniorů a žen (Přerov), junioři i ženy berou  jeden titul (trojice). Základna ČNS čítá 398 oddílů s 8 267 členy. 

2009 

Reprezentace ČR se účastní ME mužů v Turecku (Istanbul), kde nezískala žádný titul. ME juniorů a žen v Rumunsku se ČR na protest proti porušení pravidel nezúčastnila. 

2010 

Dochází k vystoupení ČR z mezinárodní federace FIFTA a vstupu do nově založené federace UNIF. Mezinárodní soutěže se hrají na jeden (muži), resp. dva (ženy a junioři) dopady míče na zem. ČR byla pořadatelem světového poháru mužů (Nymburk). Založen mezinárodní kemp mládeže a žen. 

2011

Reprezentace ČR se účastní ME mužů ve Francii (Corte) a ME juniorů a žen ve Španělsku (Vittoria). Mezi muži ČR zůstává bez titulu, junioři získávají dva (jednotlivci, dvojice) a ženy všechny tituly (jednotlivci, dvojice, trojice). Na ME  ČR nezískala žádný titul. V ČR uspořádán mezinárodní pohárový seriál mužů dle mezinárodních pravidel. V ČR nohejbal poprvé zařazen do programu Letní olympiády dětí a mládeže.

2012

ČR premiérově uspořádala trojici světových šampionátů. A to mistrovství světa mužů (Nymburk) a mistrovství světa juniorů a žen (Brno). Mezi muži ČR zůstává bez titulu, naopak junioři získávají všechny (jednotlivci, dvojice, trojice) a ženy dva tituly (dvojice, trojice). V Nymburce se koná i světový pohár mužů. Základna ČNS čítá 395 oddílů s 8 174 členy. 

2013

Reprezentace ČR se účastní SP mužů, žen a juniorů v Kanadě (Montreal). V ČR nohejbal zařazen do programu Letní olympiády dětí a mládeže (Zlín). 

2014

První ročník mistrovství světa družstev mužů se koná v ČR (Brandýs nad Labem), pro českou reprezentaci končí ziskem titulu. V Brně uspořádán SP klubů. Vytvořen systém tréninkových kempů mládeže ČNS. 

2015

Reprezentace ČR se účastní MS mužů na Slovensku (Humenné) a MS juniorů a žen v Rumunsku (Cluj-Napoca). Muži získávají dva tituly (dvojice, trojice), junioři všechny tři tituly (jednotlivci, dvojice, trojice), ženy dva tituly (dvojice, trojice). V ČR nohejbal zařazen do programu Letní olympiády dětí a mládeže (Plzeň).